Jan Látka - úvodní stránkaJan Látka - úvodní stránka

Jak šel život

 

Narodil jsem se 5. dubna 1954 v Karlových Varech. Po studiu na Střední průmyslové škole elektrotechnické         v Plzni, kterou jsem dokončil v roce 1973, jsem absolvoval vojenskou službu. V roce 1976 jsem se v Domažlicích oženil. Mám dvě již dospělé děti a jsem rozvedený. V roce 1976 jsem nastoupil do Okresního stavebního podniku v Domažlicích jako elektro  projektant a později jsem byl povýšen na vedoucího projektové skupiny specialistů.

Od roku 1991 do roku 1998 jsem vedl vlastní firmu s názvem „Projekce elektro“. Současně jsem byl zaměstnán v reklamní agentuře BOOM v Karlových Varech, v pobočce Domažlice. Později jsem se stal jedním ze společníků agentury.

V roce 1998 jsem byl zvolen starostou Domažlic.

Po osmi letech strávených v čele domažlické radnice jsem v roce 2006 úspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny a v roce 2010 se mi díky velkému počtu získaných preferenčních hlasů podařilo mandát obhájit. 

Díky důvěře členské základny ČSSD jsem v roce 2012 kandidoval do Senátu Parlamentu ČR a s podporou voličů získal mandát senátora. Od roku 2006 jsem zároveň zastupitelem města Domažlice. Od roku 2008 jsem členem Zastupitelstva  Plzeňského kraje. 

Členem ČSSD jsem od roku 1997, v současné době vykonávám funkci předsedy MO Domažlice, místopředsedy OVV Domažlice, jsem členem KVV Plzeňského kraje a ÚVV ČSSD.

Mezi mé koníčky patří kultura, sport i turistika. Rád hraji tenis, plavu, jezdím na kole a v zimě vyrážím s rodinou na běžky.  Jako dobrovolný hasič velmi rád navštěvuji hasičské akce a s kamarády z SDH Domažlice soutěžíme ve veteránské lize v požárním útoku.